Kaip įvairūs alkoholio tipai turi įtakos Jūsų nuotaikai

Per šventes dažnai mūsų stalas būna nuklotas ne tik maistu, bet ir alkoholiniais gėrimais. Kalėdos kelia mums nuostabius jausmus, tačiau kai kurie alkoholiniai gėrimai mums gali sukelti mažiau malonius jausmus. Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kaip skirtingų alkoholio rūšių vartojimas, pavyzdžiui, alaus, degtinės ir vyno vartojimas gali įtakoti žmogaus jausmus geriant namie ar viešoje vietoje.

Kaip įvairūs alkoholio tipai turi įtakos Jūsų nuotaikai

Mokslininkų išvados rodo, jog alkoholiniai gėrimai, kurių alkoholio koncentracija yra didesnė, dažnai yra susiję su agresija. Kad būtų galima suprasti su alkoholiu vartojimu susijusias emocijas reikia suprasti kokios emocijos įtakoja gėrimų pasirinkimą tarp skirtingų gyventojų grupių. Tyrime mokslininkai naudojo globalių narkotikų apžvalgą. Tai yra didžiausia apklausa pasaulyje apie legalių ir nelegalių narkotikų vartojimą tarp suaugusiųjų. Tyrime pateikiami klausimai apie alkoholio vartojimą ir jausmus susijusius su alaus, degtinės ir baltojo ar raudono vyno gėrimais namuose arba lauke. Tyrime buvo analizuojamos tokios emocijos kaip energingas, atsipalaidavęs, seksualus, pasitikintis, pavargęs, agresyvus, sergantis, neramus ir susigraudinęs.

Mokslininkai tyrimą atliko atlikus apklausą, kurioje dalyvavo 30000 žmonių ir kurių amžius nuo 18 metų iki 31 metų. Dalyviai buvo iš 21 skirtingos šalies ir per pastaruosius metus išgėrė kiekvieną iš nurodytų gėrimų. Rezultatai parodė, kad skirtingos alkoholio rūšys gali sukelti skirtingas emocijas. Pavyzdžiui, kvepiantys alkoholiniai gėrimai dažniau gali sukelti neigiamus jausmus nei kitų rūšių gėrimai. Raudonas vynas buvo siejamas su labiau teigiamais jausmais. Apie 53% apklausos dalyvių teigė, kad jaučiasi atsipalaidavę po to kai išgeria raudono vyno. Maždaug 50% dalyvių alų taip pat siejo su šiuo jausmu. Tačiau kaip teigia tyrimas, vartojant degtinę, sunkiausia yra atsipalaiduoti. Degtinė labiau sukelia agresijos, smurto jausmus nei kiti gėrimai. Anot tyrimo, degtinė visgi labiau yra susijusi su daugiau teigiamomis emocijomis nei vynas ar alus. Išgėrus degtinės pasireiškia energija, pasitikėjimas ir seksualumas.

Mokslininkai nustatė, kad tyrimo rezultatams turi didelės įtakos išsilavinimas, kilmės šalis ir amžius. Pavyzdžiui, dalyviai, kurių amžius nuo 18 iki 24 metų labiau linkę alkoholį susieti su pasitikėjimu, energija ir seksualumu, bet kai jie geria ne namuose. Lytis ir alkoholio priklausomybės lygis taip pat turi įtakos apklausos dalyvių emocijoms. Lyginant su vyrais, moterys buvo labiau linkusios susieti jausmus su skirtingais alkoholio tipais. Tačiau viena išimtis apklausoje buvo agresija. Mokslininkai teigia, jog vyrai žymiai labiau yra linkę agresiją sieti su visų rūšių alkoholiu. Pasak mokslininkų, alkoholikai turintys priklausomybę, buvo penkis kartus linkę pasakyti, kad jie jautė energiją geriant alkoholinius gėrimus, o mažiau priklausomi alkoholikai pasikliauja alkoholiu tam, kad jis suteiktų teigiamas emocijas.

Tyrimas nepateikia aiškių įrodymų susiejančių tam tikras emocijas su skirtingais alkoholio tipais, kitaip tariant, tai neįrodo, kad tam tikros rūšies alkoholis sukelia tam tikras emocijas. Tai rodo, kad geriant alų, vyną ar degtinę veikia žmogaus jau turimus jausmus. Mokslininkai taip pat pažymėjo, jog alkoholio sukeltiems jausmams įtakos turi reklama, kurioje vaizduojamas žmogus geriantis alkoholį ir turinys su skirtingais alkoholio tipais.