Kodėl kačių liežuvis yra šiurkštus?

Kodėl kačių liežuvis yra šiurkštus?

Į šį klausimą atsakyti labai paprasta. Pagrindinė priežastis, kam katytei reikalingas būtent toks liežuvėlis, yra galimybė lakti skystį. Katytės negali paimti į rankas stiklinės, kaip tai darom mes, todėl ant liežuvio jos turi tam tikrus iškilumus, padedančius joms „semti“ skystį – pieną ar vandenį- iš dubenėlio.

Bet yra ir dar viena priežastis. Toks liežuvio paviršius joms reikalingas, kad nesusižeistų jo, valgydamos, nes šiurkštumas jas nuo to apsaugo. Juk katės – plėšrūnės, ir, pagavusios pelę, jos nesiterlioja su grobiu, o suryja jį su visais kaulais iki paskutinio gabalėlio.

Ir pagaliau trečioji priežastis. Susijusi jinai šiuo atveju jau su higiena. Katės – labai švarūs gyvūnėliai, jos nuolat save nulaižo (nusiprausia). Be to, šis įprotis joms atiteko iš „vyresniųjų brolių“: pumų, lūšių, tigrų ir kitų plėšriųjų katininių, kurie nulaižo savo kvapą prieš medžioklę, kad grobis nesuuostų jų anksčiau laiko. Gumbeliai, šiuo atveju, vaidina labai svarbų vaidmenį, padėdami labai kruopščiai nuvalyti kailį.