Kodėl pučia pilvą?

Kodėl pučia pilvą?

Kiekvienas žmogus savo žarnyne turi bakterijas, kurios generuoja dujas, kurios anksčiau ar vėliau turi būti iš ten pašalintos. Nors tai ir yra visiškai normalu, viskam yra ribos. Neretai nutinka situacijos, kai pilvas išsipučia ir dujų prisikaupia daugiau, nei turėtų. Pristatome jums 5 dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl pučia pilvą ir kaupiasi nepageidaujamos dujos.

Valgote itin daug skaidulų

Tikriausiai pati dažniausiai pasitaikanti perteklinių dujų kaupimosi priežastis yra jūsų vartojamas maistas ir jo kiekis. Visų organizmai skirtingi, tad kas sukelia dujas vienam, kitam gali neturėti visiškai jokios įtakos. Tiesa, egzistuoja maisto produktai, kurie 9 atvejais iš 10 padidins dujų kaupimąsi žarnyne.

 

Labiausiai dujų gaminimąsi skatina maistas, turintis daug skaidulų. Tai yra pilno grūdo košės, švieži vaisiai bei kopūstinės daržovės, tokios kaip Briuselio kopūstai, brokoliai, kopūstai, lapiniai kopūstai ir panašūs produktai.

 

Skaidulų vartojimas puikiai tinka kovoti su vidurių užkietėjimu, tačiau pernelyg daug šios maisto medžiagos dažniausiai iššaukia papildomų žarnyno dujų gamybą. Norint vartoti daugiau skaidulų, vertėtų neskubėti ir suderinti jas su kitais produktais. Jei valgysite daug kopūstų ar košių, be jokios abejonės pajusite kaip pučiasi jūsų pilvas ir atsiranda dažnesnis poreikis pagandinti orą.

 

Vartojate maistą, kuriam jūsų organizmas yra jautrus

Dauguma žmonių, ypač vyresnio amžiaus, susiduria su sunkumais virškinant pieną ir pieno produktus. Net jei jūsų organizmas ir toleruoja
laktozę, sumažėjęs laktazės (fermentas skaidantis laktozę) kiekis gali reikšti, jog suvirškinti pieno produktus bus sunku.

 

Jei visiškai netoleruojate laktozės, pilvo pūtimą pajusite iš karto po to, kai tik suvartosite pieno produktą. Pilvo pūtimo ir dujų kaupimosi simptomų apsireiškimo laikas itin skiriasi priklausomai nuo to, kaip šias medžiagas toleruoja jūsų organizmas.

 

Kai kuriems žmonėms dujų kaupimąsi gali paskatinti tam tikri angliavandeniai - cukrūs ir krakmolas. Šiuo atveju rekomenduojama susidaryti dietą, kurioje vengtumėte būtent šių angliavandenių. Turint problemų su pilvo pūtimu, labai patartina pastebėti savo organizmą - užsirašyti ką ir kokiu metu valgėte bei kada pradėjo pūsti pilvą. Tokiu būdu galite išsiaiškinti tikslias dujų kaupimosi priežastis.

 

Sutrikusi jūsų žarnyno bakterijų pusiausvyra

Ne paslaptis, jog visas dujas žmogaus organizme pagamina žarnyne esančios bakterijos. Jei turite problemų su pilvo pūtimu, galite pamėginti vartoti gerąsias bakterijas atstatančias normalią virškinimo ir žarnyno veiklą. Tokiais atvejais dažniausiai pasirenkami įvairūs probiotikai.

 

Norint gauti daugiau probiotikų, nebūtina pirkti vaistų ar maisto papildų - tai galima padaryti ir natūraliai, vartojant tinkamą maistą. Daugiausiai probiotikų turi graikiškas jogurtas bei kefyras.

 

Jūs nuryjate per daug oro

Nors skamba absurdiškai, tai ne anekdotas, o tikrų tikriausia tiesa. Jei geriate daug gazuotų gėrimų, rūkote, valgote bei geriate labai greitai, o valgydami dar ir šnekate - kartu su maistu nuryjate daug daugiau oro, nei turėtumėte. Netgi kramtydami gumą ar čiulpdami saldainius, jūs į savo skrandį nuleidžiate daug oro.

 

Šios dujos kiek kitokios, mat jos nėra pagaminamos bakterijų jūsų žarnyne - tai paprasčiausiais oras. Deja, tačiau jis taip pat pučia pilvą ir taip pat turi būti pašalintas. Norint pašalinti šiuos papildomo oro sukeltus simptomus, rekomenduojama gerti per šiaudelį ir gerti negazuotus gėrimus, nešnekėti valgant ir valgyti lėtai.

 

Taip pat egzistuoja tikimybė, jog miegant kvėpuojate per burną ir taip pritraukiate daug nereikalingo oro į skrandį. Dažniausiai tokiu atveju pilvo pūtimas pasireiškia iš pat ryto.


Turite virškinimo trakto sutrikimų

Padažnėjęs pilvo pūtimas gali būti daugybės virškinimo trakto sutrikimų simptomas. Jei jaučiate tik pilvo pūtimą ir daugiau nieko - greičiausiai tai mitybos ar įtraukiamo oro kaltė, tačiau jei prie viso to dar prisideda ir pilvo skausmai, deginimas širdies srityje arba netikėtas svorio priaugimas ar numetimas, greičiausiai turite virškinimo trakto sutrikimą.

Kadangi šių sutrikimų būna įvairiausių ir visi jie ganėtinai skirti, geriausias sprendimas būtų apsilankyti pas savo šeimos daktarą.

 

Šaltinis: idomu.lt