Maisto produktai teigiamai veikiantys miegą

Kai kamuoja nemiga arba tiesiog sunkiai užmiegame po įtemptos dienos, dažnai griebiamės lengviausio sprendimo – vartojame migdomuosius bei raminamuosius. Tačiau mūsų organizmą gali nuraminti ir saldų miegą garantuoti tinkamai parinkti maisto produktai. Skirtingi produktai gerina miegą nevienodai ir ne dėl tų pačių priežasčių. Pavyzdžiui, geriau išsimiegoti gali padėti maisto produktai, kuriuose yra triptofano. Aminorūgštis triptofanas – viena geriausių natūralių raminamųjų medžiagų. Triptofano yra daugelyje gyvulinės ir augalinės kilmės maisto produktų. Jis įtakoja neurotransmiterio serotonino gamybą mūsų organizme. Serotoninas savo ruožtu atsakingas už ramybės bei mieguistumo jausmą. Maisto produktai, kuriuose yra triptofano: pilno grūdo duona, rudieji ryžiai, avižos, mangai, vynuogės, apelsinai, pienas, brokoliai, kukurūzai ir daugelis kitų. Lengviau užmigti gali padėti produktai su aukštu glikemijos indeksu (GI). GI parodo kaip greitai maiste esantys angliavandeniai paverčiami gliukoze. Aukštą GI turi: bulvės, ryžiai, kai kurios duonos.

Maisto produktai teigiamai veikiantys miegą

Plačiau apie kai kuriuos miego kokybę gerinančius produktus:

Bananai. Bananuose yra ne tik minėto triptofano, bet gausu ir magnio bei kalio, kurie veikia raumenis atpalaiduojančiai. Kalis taip pat gerina nervų sistemos bei širdies veiklą, tad bendras organizmo stiprumas leis geriau ilsėtis.

Linų sėmenys. Sėmenyse gausu omega rūgščių, kurios gerina nuotaiką. Taip pat tai nesočiųjų riebalų šaltinis. Nesotieji riebalai svarbūs miego hormonų gamybai.

Mėsa. Nors mėsoje gausu geležies, kuri veikia ne migdančiai, o priešingai – suteikia organizmui energijos antplūdį, tačiau joje yra ir riebalų, kurie yra sunkiai apdorojami ir sukelia mieguistumo jausmą. Pavalgius mėsos organizmas išnaudoja daug energijos virškinimui, tad galima ramiai eiti pasnausti. Raminamai veikia kalakutiena, kurioje yra šiek tiek triptofano.

Pienas. Neatsitiktinai daugelis pieną geria vakare ar net pabudę naktį. Tai vėl aminorūgšties triptofano darbas. Stiklinė šilto pieno gali padėti lengviau užmigti. O piene ištirpintas šaukštas medaus dar padidins užmigimo galimybes, kadangi medus šiek tiek pakelia insulino kiekį, o tai padeda triptofanui lengviau pasiekti smegenis.

Migdolai. Migdoluose yra magnio, kuris padės atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti. Taip pat migdolai gali įveikti galvos skausmą, kuris dažnai lemia nemigą. Keli migdolai prieš miegą galėtų atsoti migdomuosius. Gal ne be reikalo jų forma tokia panaši į vaistų.

 

Salotos. Karčiosios dalelės, esančios salotose veikia mūsų smegenis raminančiai. Toks lengvas maistas visai tinkamas vakarienei.

Žuvis. Ne kiekviena žuvis privers jus jaustis mieguistais. Tokį poveikį turi tik žuvis, turinti vitamino B6. Šio vitamino yra tune, lašišoje, paltuse. B6 vitaminas skatina organizmą gaminti serotoniną, kuris, kaip minėjome, organizmą veikia raminančiai. Taigi, jei kamuoja nemiga, pravartu griebtis meškerės.

Česnakas. Turi vitamino B6, kuris skatina serotonino gamybą.

Pistacijos. Šie riešutai veikia raminančiai, tad galima drąsiai kramsnoti nemigo naktimis. Tai lemia vitaminas B6, kurio poveikį jau aptarėme.

Ryžiai. Ryžiai ne tik turi triptofano, bet ir pasižymi aukštu glikemijo indeksu (GI), tad padės greičiau užmigti. Labiausiai migdanti ryžių rūšis – ilgagrūdžiai ryžiai.

Vyšnių sultys. Stiklinė vyšnių sulčių prieš miegą gali padėti greičiau užmigti. Jei sultys rūgščios – dar geriau, kadangi jos pakels melatonino lygį. Melatonino lygis glaudžiai susijęs su mūsų miegu.

Kiviai. Kiviuoe gausu vitaminų C ir E, kurie padės geresniam miegui.