Turtingiausi Lietuvos žmonės

Ar žinote, kurie mūsų tautiečiai yra patys turtingiausi? Kiek šalyje yra milijardierių ir kiek vertinamas bendras turtingiausių lietuvių turtas? Šiame straipsnyje pamatysite 10 žmonių, kurie valdo didžiulius turtus. Įkūrę arba perėmę sėkmingus verslus jie valdo klestinčias imperijas, kurios turi tiek vietinį, tiek tarptautinį pripažinimą. Štai jie – turtingiausi Lietuvos žmonės.

Turtingiausi Lietuvos žmonės
10. Arūnas Martinkevičius (140 mln. eurų)

Turto šaltinis: „SBA“ koncernas

 

Tikrą aukso amžių Švedijos koncerno „IKEA“ dėka išgyvenantis A.Martinkevičiaus verslas pastaruoju metu sparčiai augina jo turtą. Beveik visi čia gaminami baldai keliauja tiesiai į Švedijos koncerną, kurio tiekėjų sąraše, Lietuvos medienos gamintojai užimą garbingas trečią - ketvirtą vietas. „SBA“ koncernui, kurį valdo A.Martinkevičius, priklauso  ir „Utenos trikotažas“ – didelis drabužių rinkos žaidėjas.

 

9. Ivanas Paleičikas (170 mln. eurų)

Turto šaltinis: UAB „Vaizga“ – degalinių tinklas „Viada“

 

Galbūt šis turtuolis nėra toks žinomas viešojoje erdvėje, tačiau taip yra su dauguma pačių turtingiausių. Po SSRS žlugimo I.Paleičikas įsteigė bendrovę „Luktarna“ ir įsteigė degalinių tinklą, kuris prekiavo kuru, su vardu „Lukoil“. Vėliau „Lukoil“ vardas pasitraukė iš Lietuvos ir per 116 degalinių Lietuvoje ir ~70 degalinių Latvijoje buvo pervadintos. Tinklui nebevadovauja nuo 2016 metų, tačiau vis dar turi daug akcijų. Gimęs Gardine, Baltarusijoje, šis verslininkas turėjo glaudžių ryšių su buvusiu LR prezidentu A.Brazausku.

 

8. Dainius Dundulis (200 mln. eurų)

Turto šaltinis: „Norfos mažmena“

 

Pradėjęs prekiauti 10 dešimtmečio pradžioje D.Dundulis greitai įsitraukė į verslo elitą. Jau 1993 metais verslininko iš Rusijos vežamos prekės buvo tiekiamos „Vilniaus prekybai“ ir parduotuvių tinklui „Rimi“, o vėliau Dainius Dundulis atidarė ir savo mažmeninės prekybos tinklą „Norfa“. Itin pasiteisinęs sprendimas būti mažomis kainomis prekes pardavinėjančiu tinklu – davė savo vaisių ir dabar galime rasti D.Dundulį tarp pačių turtingiausių Lietuvos žmonių.

 

7. Mindaugas Marcinkevičius (230 mln. eurų)

Turto šaltinis: turi dalį „VP“ akcijų

 

Vienas iš „Vilniaus Prekybos“ dešimtuko – kompanijos įkūrėjų, šiuo metu esančių teisinėje kovoje prieš pagrindinį kompanijos akcininką – N.Numavičių. M.Marcinkevičius yra paskutinis iš brolių Marcinkevičių, vis dar turinčių „Vilniaus prekybos“ akcijų. Kiti broliai jas jau pardavė N.Numavičiui. Jo didžiausiu nuopelnu laikomas prekybos centrų „Akropolis“ sukūrimas. Ypatingos išvaizdos ir itin tvarkingi prekybos centrai patinka ne tik Lietuvos pirkėjams, tačiau ir užsieniečiams, kurie giria ypač unikalius ir vertus dėmesio „Akropolius“.

 
6. Augustinas Rakauskas (240 mln. eurų)

Valdo: „Kesko Senukai“

 

Apie „Senukus“ turbūt žino kiekvienas. Tai – bene didžiausia lietuviška statybinių ir buities prekių parduotuvė. Šiuo metu labai didelė „Senukų“ akcijų dalis yra parduota koncernui iš Suomijos „Kesko“, kuris valdo lygiavertį paketą su A.Rakausku ir jo šeima. Nors iš verslo nėra visiškai pasitraukęs, Augustinas Rakauskas valdžią po truputį perleidžia savo sūnui. Verslininkas imasi ir naujų investicijų. Yra sukūręs lizingo kompaniją „Mokilizingas“, valdo investicijų kompaniją „RAZ“ bei „Žinių radiją“.

 

5. Lyda Lubienė (355 mln. eurų)

Turto šaltinis: daugiau nei 50 procentų „Achema“ akcijų

 

Buvęs turtingiausias lietuvis Bronislovas Lubys, valdė tikrai įspūdingą kapitalą. Jam mirus, žmona L.Lubienė paveldėjo per 50 procentų Akcinės Bendrovės akcijų. Nors apie 12 procentų visai neseniai perėjo dukrai, o mirusio verslininko žmona, rodos, nėra itin suinteresuota verslu. Iki tol, kol perėmė šį turtą, viešumoje nesireikšdavo, tačiau dabar susisiekti su ja yra dar sunkiau. Šiuo metu sklando kalbos, jog „Achemos grupė“ turėtų būti parduota, o jos valdymas – perkeliamas į kitą šalį.

 

4. Žilvinas Marcinkevičius (390 mln. eurų)

Turto šaltinis: buvęs vienas iš „VP“ akcininkų, šiuo metu užsiima investicine veikla

 

Žilvino brolį Mindaugą jau sutikome šio sąrašo 7-oje vietoje. Žilvinas Lietuvoje nebegyvena nuo 2009 metų. Nors oficialių priežasčių, kodėl emigravo, verslininkas žiniasklaidoje nepateikė, manoma, kad taip įvyko dėl nenusisekusių ir skandalais apraizgytų projekto „Leo LT“ procesų. Ž.Marcinkevičius visai neseniai pardavė savo 15 procentų „VP“ akcijų N.Numavičiui. Pastarasis už tokį paketą paklojo 141 milijoną eurų. Dabar verslininkas bazuojasi Airijoje ir iš ten plėtoja mažmeninės prekybos verslus.

 

3. Mindaugas Raila (510 mln. eurų)

Turto šaltinis: UAB „Girteka Logistics“

 

Lietuva – puiki erdvė logistikos verslui. Tai puikiai liudija daugybė vietinių logistikos kompanijų ir tarptautinių verslo milžinų, kurie čia steigia savo padalinius. Mindaugas Raila – logistikos verslo Lietuvoje superžvaigždė. Itin sparčiai auganti įmonė vos per keletą metų kilstelėjo M.Railą iš TOP 20-tuko į trečiąją vietą visame sąraše. Bene didžiausia logistikos ir krovinių gabenimo įmonė Rytų Europoje, Girteka yra didžiulė Vokiečių verslo galiūno „Mercedes-Benz“ klientė, neseniai įsigijusi net 1000 naujų šios firmos vilkikų, o pastaruoju metu pirmoji Europoje nusprendė įsigyti „Tesla“ sunkvežimius. Pastaruoju metu M.Raila daug dėmesio skiria turto diversifikavimui, jo turtas įdarbintas NT ir finansinių paslaugų srityse.

 

2. Darius Mockus (740 mln. eurų)

Turto šaltinis: koncernas „MG Baltic“

 

Ilgą laiką labai gerą įvaizdį visuomenėje turėjęs verslininkas, dabar susidūrė su ilga skandalų virtine. Viskas prasidėjo nuo tuometinio seimo nario E.Masiulio suėmimo ir didžiulės pinigų sumos, kuri, pasak kaltinimų, jam buvo perduota iš koncerno „MG Baltic“ atstovų dėl palankių sprendimų ir įstatymų priėmimų. Vėliau buvo ir ne itin garbingai išsisukta iš pažadėtos 1 milijono eurų premijos Liudui Mažyliui už tai, jog pastarasis surado Nepriklausomybės akto kopiją. Na, o pats D.Mockus yra tikrai gabus ir talentingas verslininkas. Jo koncernas „MG Baltic“ valdo statybų milžinę „Mitniją“, „Aprangos“ grupę, kuri tiekia drabužius ir atstovauja beveik visus didžiausius rūbų tinklus Lietuvoje, stipriųjų gėrimų gamykla „Stumbras“, „LNK“ kanalų grupė bei daugybė kitų stiprių kompanijų.

 

1. Nerijus Numavičius (1.40 mlrd. eurų)

Turto šaltinis: „VP“

 

Tylus ir kuklus N.Numavičius jau ilgą laiką yra turtingiausias žmogus Lietuvoje. Tačiau jo apsireiškimų žiniasklaidoje beveik nėra, o visai neseniai pats verslininkas persikėlė gyventi į Jungtinę Karalystę. Itin daug turto valdantis N.Numavičius Lietuvoje įsivėlė į teisinį ginčą su buvusiais koncerno akcininkais, tačiau verslo plėsti svetur, nesustoja. Jo investicijos – milžiniškos. Apie 40 milijonų eurų papildomai investuoti į didžiulį prekybos tinklą J.Karalystėje, „Eurovaistinė“ įsigijo didžiulį vaistinių Švedijoje tinklą už 170 milijonų, o „Maxima“ nusipirko vieną didžiausių mažmeninės prekybos Lenkijoje tinklų už 283 milijonus eurų. Šiuo metu N.Numavičiui priklauso apie 75 procentai „VP“ akcijų ir verslininko turtas stabiliai auga.

 

Šaltinis: idomu.lt