Užduokite sau 8 klausimus sau ir sužinokite, kaip tapti laimingesniu

Pasak mokslininkų, kiekvienas iš mūsų turime „kontrolinį laimės tašką“ ir turime judėti pirmyn, norėdami išsilaikyti netoli jo – beje, šį įprotį reikia treniruoti. Kaip? Ogi nuoširdžiai pasitinkant teigiamas emocijas, stengiantis realizuoti save, nebijant galimo liūdesio, nerimo ar pykčio ir nuolat vis įsitikinant, ar esi patenkintas tuo, kaip tau sekasi šiame pasaulyje.

Užduokite sau 8 klausimus sau ir sužinokite, kaip tapti laimingesniu

Kas mane neramina ir kaip to išvengti?

Mokykitės atleisti sau ir kitiems – įvykių nebeatsuksi atgal, net jei viskas nutiko ne taip, kaip norėjote. Neeikvokite vidinių jėgų beprasmiui nerimui dėl praeities, laikas gydo bet kokius negatyvius reiškinius. Giliai įkvėpkite, iškvėpkite, pakartokite tai kelis kartus ir paleiskite tą situaciją, amžiams palikdami ją praeityje.

 

Ką aš nuolat atidėlioju ir kodėl?

Mėgstate atidėlioti, vilkinti darbus? Pasitaiko visiems, bet nereiškia, kad tai – amžiams. Būtent dabar, neatidėliodami, grįžkite prie nebaigto rašyti laiško, paskambinkite mamai, išvalykite vonią. Būkite tikri – jūs neabejotinai pasijusite geriau, kai tik tą darbą atliksite.

 

Ar aš išsimiegojau?

Išmėginkite: dienos metu negerkite kavos, miegamajame išjunkite šviesą ne vėliau kaip 23 val., telefoną palikę kitame kambaryje – ir taip elkitės mažiausiai savaitę. Patikėkite, jausmas bus nuostabus. Stenkitės ir ateityje laikytis miego režimo – tai tikrai garantuoja aukštesnį laimės lygį.

 

Ką neseniai išbandžiau pirmą kartą?

Ieškokite laimės savo noruose ir tikėkite, kad jie išsipildys. Seniai svajojote išbandyti savo jėgas dizaino srityje ar įsisavinti masažo paslaptis? Pirmyn, ko laukiate! Užsirašykite į šokių studiją, marketingo kursus ar paruoškite tą patiekalą, apie kurį vis pasakoja kolega.

 

Už ką esu dėkinga likimui ir kaip galiu tai išreikšti?

Vertinkite tai, kas Jums yra nutikę gero, netausokite gerų emocijų ir pojūčių. Džiaugsmas, susižavėjimas, nekantravimas, nuostaba – kažką pasiekę ar pajautę demonstruokite nuoširdžius jausmus, nesvarbu, kokio dydžio tie pasiekimai.

 

Kada paskutinį kartą kažką dariau sau?

Malonu dirbti, aukotis dėl kitų, bet ne mažiau reikšmingas esate ir Jūs. Labai svarbu kartais pabūti vienumoje su savimi, pamąstyti, palepinti save kuo nors maloniu. Raskite dienotvarkėje laiko, kad galėtumėte pasimėgauti SPA, aplankyti parodą, paskaityti parke – ir neieškokite priežasčių atidėlioti.

 

Ko aš siekiu?

Tikslas neleidžia apsnūsti, suteikia gyvenimui prasmės. Jei numatytas siekis Jums atrodo labai tolimas ir sudėtingai įgyvendinamas, kelią iki jo suskirstykite į mažus etapus ir įveikę kiekvieną būtinai save pagirkite.

 

Kaip galėčiau palengvinti savo gyvenimą?

Multitaskinimas, žinoma, pagirtinas reikalas, tačiau ar tikrai Jums būtina viską padaryti būtent dabar? Įvertinkite, galbūt nėra tokios būtinybės ir susikoncentruokite ties viena konkrečia užduotimi. Nepaverskite darbo ir buities dar sudėtingesniais, mokykitės vertinti asmeninį laiką – gyvenkite ne dėl „reikia“, o dėl to, kad patirtumėte malonumą.

 

Šaltinis: moteris.lt