Šuns oda gana skiriasi nuo žmonių, todėl jūs niekada nematėte šuns su prakaituotomis pažastimis. Didžioji dalis šuns prakaito liaukų yra aplink pėdų pagalvėles. Štai kodėl, kai šuo yra perkaitęs, kartais pamatysite šlapių pėdsakų pėdsakus, kuriuos jis paliko eidamas per grindis.

Užuot pasikliavę prakaitu, pagrindinis mechanizmas, kurį šuo naudoja vėsindamas, yra alsavimas atidaręs burną. Tai leidžia išgaruoti ant jo liežuvio esančią drėgmę, o sunkus kvėpavimas taip pat leidžia drėgnam jų plaučių pamušalui tarnauti kaip paviršiui, nuo kurio gali išgaruoti drėgmė. Tokiu būdu šuo gali žymiai atvėsinti savo kūno temperatūrą.

Kitas mechanizmas, kurį šunys naudoja bandydami atsivėsinti, yra veido ir ausų kraujagyslių išsiplėtimas arba išsiplėtimas. Jei lauke nėra per karšta, tai padeda atvėsinti šuns kraują, nes jis priteka arčiau odos paviršiaus. Šis mechanizmas geriausiai veikia, jei perkaitimas atsirado dėl fizinio krūvio, o ne dėl aukštos lauko temperatūros.

Katės turi šiek tiek prakaito liaukų, tačiau jų oda yra padengta kailiu, todėl prakaitas gali vėsinti iki minimumo. Daugiausiai prakaito liaukų turi letenų pagalvėlės. Vasarą galite matyti drėgnus pėdsakus, kai jūsų katė vaikšto kietu paviršiumi.

Kačių savininko veterinarijos vadove paaiškinama, kad kačių prakaito liaukos randamos tik pėdų pagalvėlėse. Jei katė perkaista (ar išsigąsta), ji išskiria prakaitą per letenas. Šiuo metu ji gali atsivėsinti dusdama ar laižydama kailį. Tačiau, skirtingai nei šunų, katės dusulys dažniausiai yra labiau susijęs su stresu nei su karščiu.

Jei jaučiate, kad karštais vasaros mėnesiais jūsų kačiukas alsuoja dėl perkaitimo, nedelsdami imkitės priemonių ją atvėsinti. Galbūt norėsite nukirpti jos kailį, bet nekirpkite jo per arti odos, nes tai padidins jos nudegimo galimybę.