Kas atsirado pirmiau – golfo lazda ar golfo kamuoliukas? Atsakymas ryškiausias yra golfo kamuoliukas, kaip aiškiai rodo Thistle golfo klubo taisyklės. Per pirmuosius keturis šimtus golfo metų buvo tik keturių tipų golfo kamuoliukai – plaukuotasis, plunksninis, gutty ir Haskell.

Visi golfą vadina „lazdelės ir kamuolio“ žaidimu, ir tai per daug pabrėžė lazdų vaidmenį, kai per visą istoriją, kaip ir šiandien, golfo kamuoliuko kūrimas buvo svarbesnis.

Daugiau nei 200 metų golfe dominavę „plunksniniai“ arba „plunksniniai“ buvo golfo gaminimas ant nuorodų, tačiau prieš plunksną atsirado „plaukuotasis“, nepaaiškinamai išrašytas iš golfo istorijos, iš dalies dėl romantikos. neabejotinai buvo priežastis, kodėl golfas iš pradžių išsivystė Škotijoje, kai išnyko daugelis kitų panašių žaidimų.

Medinių kamuoliukų naudojimas golfo žaidime Škotijoje yra prielaida, bet be jokių aiškių įrodymų.

Mediniai rutuliai buvo naudojami žaidimuose šiaurinėje žemyninėje Europoje, tokiuose kaip Colf, Crosse ir Mail. Šių kamuoliukų pavyzdžiai buvo rasti, o medinių kamuoliukų golfo žaidime aprašymai ir naudojamos medienos rūšys paimti iš šių šaltinių, o ne iš kokių nors pavyzdžių ar pasakojimų Škotijoje.

Sferiniai medžio rutuliai buvo lygūs, todėl neturėjo gerų valdymo savybių. Nors jie buvo patvaresni, atstumas, į kurį buvo galima pataikyti, buvo tik apie 75 metrus, ir mažai tikėtina, kad golfo žaidėjai naudojo jas, o ne plaukuotus golfo kamuoliukus, kuriuos Škotijoje buvo galima įsigyti nuo pirmųjų golfo dienų.

Yra teorijų, kad mediniai kamuoliukai galėjo būti naudojami golfo žaidime Škotijoje, tačiau tai nėra tikras golfas, todėl labiau tikėtina, kad „plaukuotasis“ kamuoliukas buvo pirmasis golfo kamuoliukas, naudojamas ant nuorodų. Škotija.

Romėnai turėjo nedidelį, odinį susiūtą rankinį, pripildytą plaukais, vadinamą harpastum, nors nėra žinomo ryšio su kolfu ar golfu ir nėra įrodymų, kad jie naudojo šį kamuolį žaidime su lazda ir kamuoliu.

Plaukuotas kamuolys tikriausiai buvo vienas iš kamuoliukų, importuotų 1486–1618 m. iš Nyderlandų, kur jis buvo gaminamas dideliais kiekiais kaip šalutinis Olandijos žemės ūkio revoliucijos produktas. Jis pasirodė „Scottish Links“ svetainėje. Oda susiūti golfo kamuoliukai buvo gaminami Škotijoje mažiausiai nuo 1554 m., kai kilo ginčas tarp Edinburgo Cannongate kordinerių (odos dirbinių) ir „North Leith kordinerių ir gouff kamuoliukų gamintojų“. Seniausio pasaulyje „futbolo“ konstrukcija, rasta Stirlinge ir datuojama 1514 m., yra identiška išlikusiems plunksniniams golfo kamuoliukams, o tai aiškiai rodo, kad tokio tipo konstrukcija kilo iš pačių ankstyvųjų golfo dienų. Dėl to dar labiau mažai tikėtina, kad mediniai kamuoliukai kada nors suvaidino kokį nors vaidmenį golfo žaidime.

Apsilankykite šaltinyje