Mokslininkai manė, kad jūsų smegenys nustojo fiziškai vystytis ankstyvoje vaikystėje, tačiau nauji tyrimai parodė, kad tai keičiasi ir sulaukus vidutinio amžiaus.

Smegenų skenavimas parodė, kad prieškaktinė žievė – sritis, esanti tiesiai už kaktos – ir toliau keičia formą sulaukus 30 ir 40 metų.

Šis atradimas yra ypač svarbus, nes prefrontalinė žievė yra pagrindinė smegenų sritis ir dažnai manoma, kad ji yra raktas į tai, kas daro mus žmonėmis.

Teigiama, kad tai susiję su sprendimų priėmimu, socialine sąveika ir daugeliu kitų asmenybės bruožų. Londono universiteto koledžo neurologė profesorė Sarah-Jayne Blakemore atskleidė naują mąstymą per kalėdinį britų neuromokslų simpoziumą Londone.

Ji sakė: „Dar maždaug prieš 10 metų manėme, kad žmogaus smegenys nustojo vystytis ankstyvoje vaikystėje.

„Tačiau iš smegenų vaizdavimo dabar suprantame, kad tai toli gražu nėra tiesa ir kad daugelio žmonių smegenys vystosi daugelį dešimtmečių.

“Smegenų sritis, kuri vystosi labiausiai užsitęsusiai, yra priekinė žievė, esanti priekinėje smegenų dalyje.

“Tai yra smegenų dalis, kuri yra susijusi su aukštomis kognityvinėmis funkcijomis, tokiomis kaip sprendimų priėmimas, planavimas ir socialinis elgesys. Tai taip pat susijusi su kitų žmonių supratimu.

„Jis pradeda vystytis ankstyvoje vaikystėje, pertvarkymas vėlyvoje paauglystėje ir toliau vystosi iki 30–40 metų.

„Tai yra smegenų dalis, kuri daro mus žmonėmis“.

Apsilankykite šaltinyje