Šie du vyrai atrodo beveik identiški, turėjo tą patį vardą ir buvo išsiųsti į tą patį kalėjimą. Iki įkalinimo jie niekada nebuvo susitikę. Dėl jų pirštų atspaudai naudojami identifikuojant žmones.

Kas sukėlė pirštų atspaudų poreikį?

Jie atrodė identiški ir netgi turėjo tą patį vardą, tačiau du pavaizduoti kaliniai iš tikrųjų buvo skirtingi žmonės ir jų nuostabus atvejis padėjo įvesti pirštų atspaudų atpažinimo erą.

Kairėje esantis vyras buvo vadinamas Willu Westu, o dešinėje – Williamu Westu, ir jie abu buvo nuteisti kalėti Leavenwortho įkalinimo įstaigoje Kanzase daugiau nei prieš 100 metų.

Willo Westo atvykimas 1903 m. sukėlė didelę sumaištį kalėjimo įrašų tarnautojui, nes jis buvo įsitikinęs, kad jį apdorojo prieš dvejus metus.

Tarnautojas MW McClaughry paklausė Willo Westo, ar jis kada nors anksčiau buvo kalėjime.

Westas pasakė, kad to nepadarė.

Tada McClaughry ėmėsi savo Bertilono matavimų, pavadintų prancūzų policininko Alphonse’o Bertillono vardu, kuris buvo įprastas žmonių identifikavimo metodas ir buvo įtrauktas pagrindinių fizinių savybių matmenų registravimas.

McClaughry, vis dar įsitikinęs, kad vyras dar nepateko į kalėjimą, savo kartotekų sistemoje ieškojo jo pavardės ir rado vieną Williamą Westą, kuris nuotraukose visais atžvilgiais atrodė identiškas Willui Westui.

Jie netgi dalijosi tais pačiais Bertillon matavimais.

Tačiau Willas Westas primygtinai reikalavo McClaughry, kad tai ne jis: „Tai mano nuotrauka, bet aš nežinau, kur tu ją gavai, nes žinau, kad niekada anksčiau čia nebuvau“.

McClaughry šokiruoti, jis taip pat buvo visiškai teisus. Williamas Westas buvo visiškai kitoks žmogus ir iš tikrųjų prieš dvejus metus buvo paguldytas į kalėjimą už žmogžudystę.

Byla išryškino Bertilono metodo trūkumus ir neilgai trukus JAV valdžios institucijos ėmėsi pirštų atspaudų.

Jo pradininkas buvo Scotland Yard’s Sgt. Johnas K. Ferrier’is, kuris susitiko su McClaughry pasaulinėje Sent Luiso mugėje 1904 m., kai jis saugojo karūnos brangenybes, kurios buvo kelionėje.

Jis papasakojo JAV kalėjimo pareigūnui, kaip Scotland Jardas pastaruosius trejus metus naudojo pirštų atspaudų ėmimą ir evangelizavo jo tikslumą.

McClaughry buvo parduotas, o gavęs instruktažą apie techniką, pristatė jį Leavenwortho kalėjimui. Netrukus po to buvo įkurta pirmoji Amerikos nacionalinė pirštų atspaudų saugykla.

Pirštų atspaudus iš tikrųjų pradėjo naudoti 1858 m. seras Williamas Jamesas Herschelis, Hooghly rajono Jungipoor mieste (Indija) vyriausiasis magistratas, kuris paprašė vietinių gyventojų antspauduoti savo verslo sutartis delnais. Tačiau jis tai padarė turėdamas nuojautos, kad tai būtų geras būdas identifikuoti ką nors, o ne todėl, kad žinojo už to slypintį mokslą.Apsilankykite šaltinyje