Obuoliai yra skanūs, universalūs ir vienas iš labiausiai vartojamų vaisių pasaulyje. Juos galima valgyti kaip sveiką užkandį arba įtraukti į skanius receptus, pavyzdžiui, išvardytus šiame straipsnyje. Taip pat yra daugybė obuolių, kurie skiriasi skoniu, spalva ir dydžiu. Norėdami padėti mums sužinoti daugiau apie šį nuostabų vaisių, pateikiame 10 įdomių faktų apie obuolius:

Lapuočiai – tai augalai, kurie subrendę meta vaisius ar lapus. Pusė visų lapuočių vaismedžių, naudojamų vaisiams gaminti, yra obelys. Daugumą šių medžių augina Kinija, JAV, Lenkija, Italija ir Turkija.

Nors krabų obuoliai yra vienintelė veislė, kilusi iš Šiaurės Amerikos, Jungtinėse Valstijose auginama tūkstančiai obuolių rūšių. „Red Delicious“, „Fuji“, „Golden Delicious“, „Braeburn“, „McIntosh“, „Rome“, „Granny Smith“ ir „Gala“ yra keletas populiariausių veislių, auginamų JAV.

Obuolių sultyse, obuolių minkštime ir obuolių sidro acte yra daug obuolių rūgšties. Šis naudingas junginys padeda gydyti tokias ligas kaip fibromialgija, lėtinio nuovargio sindromas ir tulžies akmenligė.

Visi žino, kad obuolių pyragas dažnai siejamas su amerikietiškumu, tačiau šis skanus desertas iš tikrųjų yra europietiškas. Pats pirmasis obuolių pyrago receptas atkeliavo iš Anglijos prieš šimtus metų. Be to, didžioji dauguma obuolių veislių yra net ne Šiaurės Amerikos gimtoji.

Viename vidutinio dydžio obuolyje yra beveik dvigubai daugiau skaidulų nei vienoje skaidulų priedo porcijoje. Taip pat daug geresnio skonio. Kam vargti su papildais, kai galima suvalgyti skanų obuolį?

Ar kada susimąstėte, koks sunkus iš tikrųjų yra obuolių krūmas? Bušelyje randama maždaug 42 svarai obuolių. Iš visų tų obuolių galima pagaminti apie 21 pyragą, 3 galonus sidro ir 20 kvortų obuolių padažo.

Obuoliai plūduriuoja vandenyje, nes 25% jų tūrio iš tikrųjų sudaro oras. Obuoliai yra mažiau tankūs nei vanduo, todėl jie yra puikūs vaisiai obuoliams čiulbėti.