Maždaug 6 nėštumo savaitę, nors jūsų mažasis embrionas vis dar mažesnis už žirnį, jos besivystančios galvos ląstelės jau pradeda išsidėstyti į unikalius audinius, kurie galiausiai bus jos smegenys, veidas, akys, ausys ir nosis. Iki 9-osios savaitės kūdikio kaklo šonuose atsiras mažos įdubos – nors jos dar nėra galutinėje vietoje, jos pamažu kils aukštyn ir taps mažytėmis, susiraukusiomis, mielomis kaip sagtuko ausytėmis. Stebėsiu, kai gims jūsų kūdikis.

Visą pirmąjį ir antrąjį trimestrą jūsų kūdikio ausys toliau vystosi: vidinė ausis jungiasi su smegenų neuronais, atsakingais už garsų apdorojimą, ir susidaro nedideli vidurinės ausies kaulai (kurie jaučia garso bangų virpesius). Maždaug 16 nėštumo savaitę tikėtina, kad šios struktūros yra pakankamai nusistovėjusios, kad jūsų kūdikis pradėtų aptikti kai kuriuos ribotus garsus.

Kai kurie iš jų yra garsai, kurių galite net nepastebėti – pilvo čiurlenimas ir oro čiurlenimas į plaučius ir iš jų. Tačiau per ateinančias kelias savaites jūsų kūdikis vis daugiau išgirs išorinį pasaulį. Įrodyta, kad iki 24-osios savaitės kūdikiai pasuka galvas, reaguodami į balsus ir triukšmą.